Aktualności

KARP INSPIRUJE!

Prawie 20 osobowa grupa z Warki reprezentująca Sieć Szlaku Jabłkowego odwiedziła 10 i 11 lutego Dolinę Baryczy podążając kolorowym szlakiem karpia

 

Celem wizyty studyjnej było przyjrzenie się w jaki sposób rozwinęła się turystyka w oparciu o produkt lokalny jakim jest karp, aby wykorzystać inspiracje do tworzenia i rozwoju Szlaku Jabłkowego w gminie Warka.
Szlak Karpia – kolorowyszlakkarpia.barycz.pl to przedsięwzięcie zainicjowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" – trzydzieści wyjątkowych miejsc wyróżnionych prawdziwymi dziełami sztuki – unikatowymi figurami karpia.
Na trasie inspirujących spotkań znalazły się m.in.: Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu, Stawy Milickie, Przetwórnia owoców wraz z pijalnią soków Malinea, Gospodarstwo Sadownicze Dziekan, Gospodarstwo Rybackie w Rudzie Żmigrodzkiej. Całości towarzyszyły wyborne, lokalne przysmaki z karpia m.in.: karp smażony, zupa gulaszowa z karpia czy pasztet z karpia wędzonego.
Na trasie wycieczki grupa zostawiła jednocześnie wareckie specjały: cydr i sok od lokalnej firmy Warwin, jabłka z Bończy oraz materiały promocyjne o atrakcjach turystycznych w Największym Sadzie Europy.
Przewodnikami po zimnej, ale urokliwej Dolinie Baryczy byli Maciej Kowalski i Inga Ozga, która również zaprezentowała doświadczenie rozwoju turystyki Doliny Baryczy w oparciu o produkty lokalne i inne działania Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” - skutecznie prowadzone od wielu lat na terenie 8 gmin.

Więcej zdjęć tutajEuropejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, Wsparcie przygotowawcze, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij