Aktualności

Wizyta studyjna 24-25.08.2020r.

W ramach ostatniego wyjazdy studyjnego w dniach 24-25.08.2020 gościliśmy w Dolinie Baryczy przedstawicieli pięciu partnerskich lokalnych grup działania.

 

Projekt współpracy "Marka lokalna szansą rozwoju regionu" dobiega końca. W ramach ostatniego wyjazdu studyjnego w dniach 24-25.08.2020 gościliśmy w Dolinie Baryczy przedstawicieli pięciu partnerskich lokalnych grup działania. To były intensywne dwa dni, dużo ciekawych miejsc, ludzi z pasją którzy od lat współtworzą certyfikowaną, w ramach systemu Dolina Baryczy Poleca, ofertę.

Uczestnicy wizyty zapoznali się z oferta gastronomiczną Restauracji Lido w Antoninie, gdzie smakowli między innymi burgery z karpia. Wraz z przewodnikiem odwiedzili Kaplicę i Pałac Myśliwski Radziwiłłów w Antoninie. W gościnnych progach kompleksu Górecznik w ramach warsztatowych zajęć zapoznali się z ofertą rękodzielniczą na bazie suszonych roślin Agnieszki i Jarosława Lesiaków, ofertą rekreacyjną – przejażdżki bryczka Ośrodka Jurand, czy edukacyjną ofertą Górecznika powstającą we współpracy z Piekarnią GS Przygodzice. Ciekawy dzień zwieńczyła wspaniała kolacja z produktem lokalnym m.in. karpiem pochodzącym z gospodarstwa Możdżanów, winami z winnicy Anna, w wybornym towarzystwie muzyków z zespołu Boćki – prezentującymi ubiegająca się o znak ofertę kulturalną GOK w Przygodzicach. Uczestnicy mieli też okazję obejrzeć najnowszy film Poznaj Dolinę Baryczy https://www.youtube.com/watch?v=nIpBfWdxfv4.

Kolejny dzień rozpoczął się spacerem po bogatej ofercie rekreacyjnej i noclegowej Campusu Domasławice oraz Krośnic. Tam goście w grupach zapoznali się z ofertą sadownictwa i przetwórstwa gospodarstw Dziekan i Łaniak. W trakcie przejażdżki meleksem po miejscowości i okolicznych stawach, w krótkim czasie poznali ofertę edukacyjną i rekreacyjną CETS. Kolejnym punktem były odwiedziny w KOM w Miliczu gdzie uczestnicy poznali ofertę edukacyjną, zwiedzili Muzeum Bombki, izbą pamięci Druha Bolka i szkołę społeczną im. Astrid Lindgren. Intensywne zwiedzanie zaostrzyły apetyty, które udało się zaspokoić w Restauracji Parkowa. Degustacyjny obiad z produktów lokalnych był ostatnim kulinarnym akcentem wizyty zakończonej prezentacją oferty noclegowej i relaksacyjnym spacerem z właścicielami Ceglanego Domu w Koruszce.

Goście wizyty mieli okazję przekonać się o współpracy i zaangażowaniu użytkowników znaku "Dolina Baryczy Poleca". Z zainteresowaniem wsłuchiwali się w indywidualne historie rozwoju działalności, często wspierane dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem LGD. Chwalili się współpracą i nowymi lokalnymi rynkami zbytu dla swoich produktów oraz szeroką gama wsparcia w ramach Dni Karpia, Kolorowego Szlaku Karpia czy programu Edukacja dla Doliny Baryczy.

Wszystkim uczestnikom i gościom wizyty dziękujemy za zaangażowanie. Szczególnie podziękowanie za pomoc w wizycie należą się członkiniom Kapituły Znaku Joannie Monastyrskiej, Zofii Pietryka, Izabelli Brymerskiej i organizującej wyjazd Indze Ozga.

Cieszymy się, że możemy dzielić się wiedzą i wieloletnią współpracą lokalnych partnerów. Zadowoleni i zainspirowani goście to najlepsza rekomendacja, że praca nad marką lokalną jest realną szansą rozwoju regionów. 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" Operacja finansowana w ramach działania Wsparcie dla Rozwoju Lokalnego w ramach inicjatywy Leader, 19.4 Koszty bieżące i aktywizacja, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki zapewniający inwestycje w zrównoważone rybołówstwo Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" , współfinansowane przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa, w zakresie realizacji operacji polegającej na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności. Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013"
Unia Europejska, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie LGD, nabywanie umiejętności i aktywizacja, współfinansowane ze środków publicznych i UE w ramach osi 4 - LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij