image

Park Krajobrazowy Doliny Baryczy to miejsce wyjątkowe – piękne i posiadające swój unikatowy charakter. Jego teren to niemal 90 tysięcy hektarów, przy czym dominują tu tereny podmokłe, otaczające rzekę Barycz. W Parku znajdują się obszary dedykowane ochronie ptaków, dzięki czemu ich populacja jest tu zróżnicowana i bardzo liczna. Region może się pochwalić terenami nienaruszonej przyrody. Ochroną objęto go w 1996 roku.

Dolina Baryczy jest doskonałym miejsce na spływ kajakowy. Dlatego też oferujemy wypożyczenie kajaków gościom naszego gospodarstwa agroturystycznego, ale też klientom zewnętrznym. Posiadamy zasób kajaków liczony w dziesiątkach sztuk, jesteśmy więc w stanie bez problemu obsłużyć nawet duże grupy. Kajaki dowozimy na miejsce, a następnie odbieramy je. Oferujemy też transport uczestników spływu, w obrębie trasy spływu (dowóz na miejsce rozpoczęcia oraz z miejsca zakończenia).

DOLINA BARYCZY

Agroturystyka jest dla każdego!

image

Spływ kajakowy to doskonała forma wypoczynku – pozwala się zrelaksować, a jednocześnie jest łagodną formą aktywności fizycznej. Daje też niepowtarzalną szansę cieszenia się kontaktem z nieskalaną przyrodą, ponieważ podczas spływu dociera się do miejsc niedostępnych, gdzie nie ma nawet pieszych szlaków.

Oferowane przez nas kajaki są w bardzo dobrym stanie technicznym. Są to modele bezpieczne i niezwykle łatwe w obsłudze, dlatego nie sprawią problemu nawet początkującym kajakarzom. Z tego względu polecamy spływ kajakowy przez Park Krajobrazowy Doliny Baryczy zorganizowanym grupom, np. pracowniczym, jak też całym rodzinom. Spływ odbywa się w kapokach, kajaki są ciężkie do przewrócenia, więc jest to atrakcja także dla osób nie umiejących pływać.

DLACZEGO WARTO?

Doznania agroturystyczne

image

Oferujemy też usługi komplementarne do spływu kajakowe, jak już wspomniany transport osób, ale również organizację ognisk i zabaw terenowych. Dzięki temu pobyt w Dolnie Baryczy stanie się niezapomnianym doświadczeniem, pozwalając zrelaksować się i nabrać energii.

W razie zainteresowania, prosimy o kontakt, w celu ustalenia, czy w danym terminie posiadamy wolne kajaki.

image
image