Korzyści z wypoczynku na wsi dla zdrowia i samopoczucia

W dzisiejszych zabieganych czasach i chronicznym braku czasu ludzie coraz częściej poszukują upragnionego spokoju i ciszy, a idealną alternatywą dla głośnych i obleganych kurortów są wakacje na wsi. Wypoczynek w bliskości przyrody, na łonie natury w gospodarstwie agroturystycznym wydaje się idealnym miejscem do spędzenia urlopu. Jakie korzyści płyną ze spędzania wakacji z dala od miasta?

Czytaj dalej

Rowery, kajaki i piesze wędrówki. Aktywny wypoczynek w sercu Doliny Baryczy

Dolina Baryczy to kraina na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska należąca do obszarów Natura 2000 w Europie. Jest to unikatowa mozaika lasów, pól, łąk i stawów. Łącznie to aż 1800 km tras pieszych, rowerowych, kajakowych i konnych. Szlaki te prowadzą przez najciekawsze zakątki regionu, a zwiedzający do dyspozycji mają drogi lokalne o małym natężeniu ruchu, malownicze trasy leśne czy polne wiodące przez rozległe łąki, na których znajdują się wieże i czatownie do obserwacji ptaków.

Czytaj dalej

Zabytki w Dolinie Baryczy

W poszukiwaniu naturalnie pięknego miejsca na wypoczynek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na Dolinę Baryczy. Ten ogromny Park Krajobrazowy, o powierzchni ponad 870 km kw., skrywa mnóstwo cudownych zakątków do wypoczynku na łonie natury. Ponadto można miło spędzić tu czas, zwiedzając okoliczne zabytki, których jest pod dostatkiem.

Czytaj dalej
dzieci karmiące kozy

Agroturystyka jako sposób na urlop z dziećmi na wsi

Jeżeli masz dzieci, pewnie często zastanawiasz się nad tym, gdzie je zabrać na wakacje. Temat jest na tyle trudny, że czasami tuż po zakończonym urlopie zaczynasz myśleć o tym, co zrobić za rok? Postaramy się ci nieco pomóc, wykazując, iż w wielu sytuacjach agroturystyka to najlepsza opcja na rodzinne wakacje z pociechami. Sam zobaczysz, że ten typ turystyki może być odpowiedni dla dzieci w różnym wieku, jak też nie ogranicza się do jednej pory roku.

Czytaj dalej
dom na małej wsi

Czy warto kupić działkę na wsi?

Jeśli jesteś jedną z osób, która mieszka w mieście, ale tęsknym okiem spogląda na mniej zurbanizowane tereny, zapewne zadajesz też sobie pytanie: czy warto kupić działkę na wsi? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna i brzmi “Zależy”. Na szczęście, jeśli sprecyzujesz swoje motywacje, cele oraz finansowe możliwości, zapewne uda nam się udzielić ci precyzyjniejszej porady. Zapraszamy do lektury artykułu!

Czytaj dalej
działka rolna

Jak kupić działkę rolną?

Grunty o dobrej lokalizacji są dziś na wagę złota. Dlatego, mimo rosnących cen działek, zainteresowanie parcelami, również o charakterze rolniczym, nie słabnie. Zasady kupna i sprzedaży różnego rodzaju działek określone są ustawowo. Ostatnia nowelizacja regulująca te kwestie weszła w życie w 2019 roku. Sprawdźmy jak te zasady wyglądają teraz, czyli kto i w jaki sposób może dziś kupić działkę rolną?

Czytaj dalej
dom na wsi

Czy warto zamieszkać na wsi?

W Polsce popularyzuje się trend przenoszenia się z miast na przedmieścia lub nawet na wieś. Głównym atutem takiego kroku ma być zamieszkanie w spokojnym miejscu oraz więcej prywatnej przestrzeni. Jeśli jesteś osobą, która także rozważa decyzję o porzuceniu zurbanizowanego terenu na rzecz bardziej rustykalnej okolicy, zapraszamy cię do lektury tego artykułu. Przeanalizujemy w nim najważniejsze “za” i “przeciw” przeprowadzki nawieś.

Czytaj dalej
  • 1
  • 2