dom na małej wsi

Czy warto kupić działkę na wsi?

Jeśli jesteś jedną z osób, która mieszka w mieście, ale tęsknym okiem spogląda na mniej zurbanizowane tereny, zapewne zadajesz też sobie pytanie: czy warto kupić działkę na wsi? Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna i brzmi “Zależy”. Na szczęście, jeśli sprecyzujesz swoje motywacje, cele oraz finansowe możliwości, zapewne uda nam się udzielić ci precyzyjniejszej porady. Zapraszamy do lektury artykułu!

Czytaj dalej
działka rolna

Jak kupić działkę rolną?

Grunty o dobrej lokalizacji są dziś na wagę złota. Dlatego, mimo rosnących cen działek, zainteresowanie parcelami, również o charakterze rolniczym, nie słabnie. Zasady kupna i sprzedaży różnego rodzaju działek określone są ustawowo. Ostatnia nowelizacja regulująca te kwestie weszła w życie w 2019 roku. Sprawdźmy jak te zasady wyglądają teraz, czyli kto i w jaki sposób może dziś kupić działkę rolną?

Czytaj dalej
dom na wsi

Czy warto zamieszkać na wsi?

W Polsce popularyzuje się trend przenoszenia się z miast na przedmieścia lub nawet na wieś. Głównym atutem takiego kroku ma być zamieszkanie w spokojnym miejscu oraz więcej prywatnej przestrzeni. Jeśli jesteś osobą, która także rozważa decyzję o porzuceniu zurbanizowanego terenu na rzecz bardziej rustykalnej okolicy, zapraszamy cię do lektury tego artykułu. Przeanalizujemy w nim najważniejsze “za” i “przeciw” przeprowadzki nawieś.

Czytaj dalej