dzieci karmiące kozy

Agroturystyka jako sposób na urlop z dziećmi na wsi

Jeżeli masz dzieci, pewnie często zastanawiasz się nad tym, gdzie je zabrać na wakacje. Temat jest na tyle trudny, że czasami tuż po zakończonym urlopie zaczynasz myśleć o tym, co zrobić za rok? Postaramy się ci nieco pomóc, wykazując, iż w wielu sytuacjach agroturystyka to najlepsza opcja na rodzinne wakacje z pociechami. Sam zobaczysz, że ten typ turystyki może być odpowiedni dla dzieci w różnym wieku, jak też nie ogranicza się do jednej pory roku.

Czytaj dalej
dom na wsi

Czy warto zamieszkać na wsi?

W Polsce popularyzuje się trend przenoszenia się z miast na przedmieścia lub nawet na wieś. Głównym atutem takiego kroku ma być zamieszkanie w spokojnym miejscu oraz więcej prywatnej przestrzeni. Jeśli jesteś osobą, która także rozważa decyzję o porzuceniu zurbanizowanego terenu na rzecz bardziej rustykalnej okolicy, zapraszamy cię do lektury tego artykułu. Przeanalizujemy w nim najważniejsze “za” i “przeciw” przeprowadzki nawieś.

Czytaj dalej
agroturystyka na farmie

Historia agroturystyki

Słynne wakacje pod gruszą znamy nie tylko my, ale i nasi rodzice. Choć w czasach PRL dużo większą popularnością cieszyły się uzdrowiska i sanatoria, urlopowe wyjazdy na wieś nie były niczym wyjątkowym. Dawniej jednak najczęściej cieszyć się mogli nimi ci, którzy mieli na wsi rodzinę, do jakiej mogli wyjechać. Prawdziwy rozkwit agroturystyki komercyjnej przypadł w naszym kraju na lata 90 te. Dziś tego typu wyjazdy są coraz bardziej urozmaicone i luksusowe.

Czytaj dalej
spływy kajakowe doliną baryczy

Atrakcje w dolinie Baryczy

Dolina Baryczy to piękny i coraz bardziej popularny pod względem turystycznym park krajobrazowy położony na północny – wschód od Wrocławia. Utworzono go 3 czerwca 1996 roku na podstawie rozporządzenia Wojewody Kaliskiego i Wojewody Wrocławskiego w sprawie utworzenia i ochrony parku krajobrazowego „Dolina Baryczy”. W artykule opiszemy najważniejsze z nich, które znajdują się na terenie, jak i w pobliżu parku.

Czytaj dalej
geocaching

Geocaching – czym jest i dlaczego warto taką aktywność wybrać

Geocaching (poprawna wymowa to geokeszing) to forma gry terenowej, polegającej na poszukiwaniu z pomocą odbiornika GPS ukrytych wcześniej w ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejscach, skrzyneczek i pudełek. Angielskie słowo cache oznacza skrytkę, kryjówkę i nawiązuje do dawniej ukrywanych skarbów piratów. Natomiast przedrostek geo jest analogią do geografii, czyli nauki o rozmieszczeniu zjawisk na globie. Odnalezienie pojemnika geocache, czyli pudełka przeznaczonego do szukania, wymaga znajomości jego współrzędnych geograficznych. W Polsce angielskie słowo geocache jest często zastępowane odpowiednikiem „skrzynka”, „kesz”, albo „skrytka”.

Czytaj dalej